Altıntaş Belediye Başkanı Arif TEKE, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105 Yıldönümü’nde Kutlama Mesajı Yayınlandı.

Altıntaş Belediye Başkanı Arif TEKE:

Çanakkale Zaferi, bizi millet yapan en önemli unsurlardan olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimiz belgesiz senedidir.

Altıntaş Belediye Başkanı Arif TEKE, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105 Yıldönümü’nde kutlama mesajı yayınlandı.

Çanakkale Zaferi'nin savaş meydanlarında kazanılmış bir askeri galibiyetin çok daha ötesinde sonuçlar doğurduğunu ifade eden Başkan Arif TEKE, "Bugün Çanakkale zaferinin 101. yılını kutlamaktayız. Osmanlı Devleti'ni "hasta adam" olarak tabir eden kıta Avrupa'sının "hastalıklı bir ruh haliyle" tüm dünyayı sömürüp, köleleştirme gayesiyle başlattığı I. Dünya Harbi'nin en önemli cephesi hiç şüphesiz Çanakkale'dir. Kendisi bir destan olan Çanakkale, bağrında bir çok kahraman çıkararak tüm dünyaya geçilmez olduğunu haykırmıştır. Öyle ki Çanakkale'de savaşan yüz binlerce askerimizin arkasında Resulullah'ın duasının olduğunu bilmek bu muharebenin kutsiyetini de ortaya çıkarmaktadır." dedi.

Çanakkale Zaferi'nin Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin inşasına ilerleyen yolda en önemli adımlardan birisi olduğunu ifade eden Altıntaş Belediye Başkanı Arif TEKE, "Türk Milletinin azim ve kararlılıkla neleri başarabildiğinin büyük göstergelerinden olmuştur Çanakkale Zaferleri. Çanakkale'de memleketin dört bir yanından insanları şehit olması, bizi biz yapan, bizi millet yapan en önemli unsurlardan olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimiz belgesiz senedidir. Bugün ülkemizi karıştırmak için dış güçlerin maşası konumundaki bir takım nifak tohumları da bu ruhla çürütülecektir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümü münasebetiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükranla anarken hepsine Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.