• 0 274 311 2450
  • İstiklal Mah. Belediye Sk. NO: 6/2 Pk:43800, 43800 Altıntaş/Kütahya
Nilüfer Vadisi Ziyaretlerinizi Bekliyor...

          İlçemizde bulunan ve bir doğa harikası olan nilüfer vadisi bahar ile birlikte kendini göstermeye başlar.İnsanı rahatlatan ve dinlendiren bu doğa harikasının  seyrine doyum olmaz.

        Nilüfer çiçeği, dünyada ender görülen bir su bitkisidir. Kendi kendini temizleyen özel bir sisteme sahip olan bu çiçek, dünyadaki en temiz çiçek olarak tanımlanır. Özünde birçok mineral bulundurduğu gibi yapraklarından yapılan çaylar da insan sağlığına son derece faydalıdır.

       Nilüfer çiçeğinin  ilk medeniyetlerde bile insanlar üzerinde büyülü bir etkisi olmuştur.Ruhsal arınmayı, manevi kurtuluşu ve içsel huzuru temsil eden nilüfer çiçekleri renklerine göre de simgelediği şeyler çeşitlilik arz eder. İlçemizde bulunan beyaz renkli nilüfer çiçekleri ise ruhu ve masumiyeti simgeler. 

 

        İlçemizdeki Nilüfer Vadisi ziyaretlerinizi bekliyor.

 

BAŞKAN KÖŞESİ
Image Here

Başkanımız Hikmet TUNÇ 1971 yılı Kütahya İli Altıntaş doğumludur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Altıntaş İlçesinde tamamlayan Başkan Tunç, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Muhasebe Finansman Bölümündeki eğitim hayatını çeşitli nedenlerden dolayı yarıda bıraktı. 1990 yılında Altıntaş'ta Muhasebe bürosunda, 1999 yılından bugüne Altıntaş Esnaf ve Sanaatkarlar Odasında Genel Sekreter olarak görev yaptı. Uzun yıllar Altıntaş Spor Kulübünde lisanslı futbolcu olarak futbol oynayan Başkanımız 10 yıl süreyle de Altıntaş Avcılar Kulübü Dernek Başkanlığı yaptı. Başkan Tunç uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulunda görev aldıktan sonra 2022 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin ve İl Başkanlığının taktirleri ile İlçe başkanlığına atanandı. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye Başkan Adayı olan Başkan Hikmet Tunç halkımızın taktiri ile Altıntaş Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BAŞKANA MESAJ